Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия №11» Советского района г. Казани

Адрес: 420075, г. Казань, ул. Начальная, д. 15
Телефон: +7(843)-234-43-41
E-Mail: Schg11@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Татарская гимназия №11»
Руководитель: Гусманова Айгуль Юсубовна
Год основания учреждения: 1991
У нас учатся: 604 ученика ( в том числе 19 иностранных граждан). Язык обучения - татарский

Новости гимназии №11

Выпускной -2022

Опубликовано: 30.06.2022

Бүген безнең гимназиябездә чыгарылыш кичәсе гөрләп үтте. Балалар барлык имтиханнарын да унышлы тапшырды, без мона бик шат.
   Әле кайчан гына сез 1 нче сыйныфка укырга кергән идегез. Әйе, ул вакытта барысы да беренче иде — беренче укытучы, беренче кыӊгырау, беренче укыган сүзләр, беренче шатлыклар, бе¬ренче борчулар... Белем үрләрен яулый-яулый мәктәп еллары сизелми үтеп тә киткән.
     Кадерле укучылар! Сезнен белән гел бергә булдык, шатлыкларыбыз да, борчуларыбыз да уртак иде, инде менә аерылышу мизгелләре дә килеп житте. Сезне олы тор¬мыш юлына аяк басуыгыз белән чын күӊелдән тәбрик итәбез.

Наступил прощанья час!
Вы теперь уже не дети,
Но для нас вы все же класс,
Самый лучший класс на свете.
Эти стены много лет
Были нашим общим домом.
Помяни их добрым словом,
Ведь роднее школы нет.
Помоги же помоги
Пережить нам расставанье
Руку дружбы протяни
Ине прячь слезу прощанья.
Через долгие года
Школу ты не позабудешь,