Ярмарка добра в рамках проекта «Добрая Казань»

Опубликовано: 11.09.2021

Осенняя Неделя добра прошла в столице Татарстана во второй раз под эгидой городского проекта «Добрая Казань». Неделя стартовала с уроков добра для первоклассников во всех школах Казани.  На уроках первоклассникам презентовали Дневник добрых дел, который в течение года будет помогать детям совершать добрые поступки.  11 сентября 2021 года состоялась Ярмарка добра, которая стала кульминацией Недели добра. Средства с Ярмарки будут направлены на помощь детям с тяжелыми заболеваниями, а именно детям «Детского сада 109» Советского района города Казани, больных детским церебральным параличом. Наша школа: родители, учащиеся, учителя приняли активное участие в данной выставке.

Көзге игелек атнасы Татарстан башкаласында икенче тапкыр «Игелекле Казан»шәһәр проекты эгидасы астында узды. Атна Казанның барлык мәктәпләрендә беренче сыйныф укучылары өчен Игелек дәресләре белән башланып китте. Дәресләрдә беренче сыйныф укучыларына Игелекле эшләр көндәлеге тәкъдим ителде, ул ел дәвамында балаларга игелекле гамәлләр кылырга ярдәм итәчәк. 2021 елның 11 сентябрендә Игелек ярминкәсе булып узды, ул игелек атнасының кульминациясе булды. Ярминкәдән кергән акча авыр авырулар белән авыручы балаларга, атап әйткәндә, Казан шәһәре Совет районының «109нчы балалар бакчасы» на церебраль паралич белән авыручы балаларга ярдәм итүгә юнәлдереләчәк. Безнең мәктәп: ата-аналар, укучылар, укытучылар әлеге күргәзмәдә актив катнаштылар.