Письмо незнакомому солдату

Опубликовано: 16.03.2022

16 марта 2022 года учащиеся школы решили поддержать бойцов, участвующих в спецоперации, написать письмо незнакомому солдату: «Здравствуй незнакомый солдат». Письма российским бойцам, участвующим в военной спецоперации, писали все классы. Простыми, искренними словами. Ребята рассказывали о себе и желали солдатам вернуться домой живыми и здоровыми. «Я хочу тебе сказать большое спасибо за то, что ты защищаешь нас, нашу страну Россию.

Нам в школе сказали, что можно написать тебе письмо. Спасибо тебе за моё детство. Я могу учиться, заниматься спортом, играть. Вы проявляете героизм и самоотверженность, я горжусь Вами! Хочу пожелать Вам здоровья, везения, успешного выполнения задания и скорейшего возвращения домой, к семье! Я верю в нашу победу!».

2022 елның 16 мартында мәктәп укучылары махсус операциядә катнашучы солдатларга ярдәм итәргә, таныш булмаган солдатка: «Исәнме таныш булмаган солдат», дип хат язарга карар кылдылар. Хәрби махсус операциядә катнашучы Россия сугышчыларына хатларны барлык сыйныфлар да язды. Гади, ихлас сүзләр белән. Балалар үзләре турында сөйләделәр һәм солдатларга исән-сау кайтырга теләделәр. «Безне, Россияне яклавыгыз  өчен минем сезгә зур рәхмәт әйтәсем килә. Безгә мәктәптә хат язарга мөмкин, диделәр. Балачагым өчен рәхмәт сиңа. Мин укый алам, спорт белән шөгыльләнә, уйный алам. Сез батырлык һәм фидакарьлек күрсәтәсез, мин Сезнең белән горурланам! Сезгә сәламәтлек, уңышлар, биремне уңышлы үтәвегезне һәм тизрәк өйгә, гаиләгезгә кайтуыгызны телим! Мин безнең җиңүгә ышанам!».