Отряд Юнармии на Параде Победы

Опубликовано: 09.05.2022

9 мая 2022 года - День Победы. Казань отметила 77-ю годовщину Победы в Великой Отечественной войне парадом на центральной площади города - площади Тысячелетия. По центру города  прошли больше тысячи военнослужащих. В их числе — военнослужащие Казанского гарнизона, сотрудники МВД и МЧС, Росгвардии, курсанты военного училища, учащиеся кадетских классов, юнармейцы и суворовцы, представители республиканских общественных объединений. Здесь собрались жители и гости столицы Татарстана. Юнармейцы нашей школы удостоились особой чести, они сидели рядом с ветеранами на центральной трибуне площади Тысячилетия.

2022 елның 9 мае-Җиңү көне. Казан Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 77 еллыгын шәһәрнең үзәк мәйданында - Меңьеллык мәйданында парад белән билгеләп үтте. Шәһәр үзәге буенча меңнән артык хәрби хезмәткәр үтте. Алар арасында-Казан гарнизоны хәрби хезмәткәрләре, Эчке эшләр министрлыгы һәм гадәттән тыш хәлләр Министрлыгы, Росгвардия хезмәткәрләре, хәрби училище курсантлары, кадет сыйныфлары укучылары, Яшь армиячеләр һәм суворовчылар, республика иҗтимагый берләшмәләре вәкилләре. Монда Татарстан башкаласы халкы һәм кунаклары җыелды. Безнең мәктәпнең яшь армиячеләре аерым хөрмәткә лаек булдылар, Алар ветераннар янында Меңьеллык мәйданының үзәк трибунасында утырдылар.