Тукай безнең күңелләрдә!

Опубликовано: 23.04.2021

В Татарстане торжественно отметят 135-летие со дня рождения поэта Габдуллы Тукая. В этом году традиционно и в нашей школе были организованы мероприятия. В течении апреля работала выставка творческих работ учащихся «Габдулла Тукай әсәрләре буенча сәяхәт», было принято более 300 работ. Прошел фестиваль театрального и литературного творчества, приуроченный ко дню рождения Г. Тукая «Тукай безнең күңелләрдә». Учащиеся школы читали произведения на татарском, русском и английском языках, пели песни, танцевали и праздник завершился бессмертным гимном Г.Тукая «Туган тел».

Татарстанда шагыйрь Габдулла Тукайның тууына 135 ел тулуны тантаналы рәвештә билгеләп үтәчәкләр. Быел да традиция буенча безнең мәктәптә дә чаралар оештырылды. Апрель дәвамында укучыларның «Габдулла Тукай әсәрләре буенча сәяхәт» дип исемләнгән иҗат эшләре күргәзмәсе эшләде, 300 дән артык эш кабул ителде. Г. Тукайның туган көненә багышланган «Тукай безнең күңелләрдә»дип исемләнгән театраль һәм әдәби иҗат фестивале булып узды. Мәктәп укучылары татар, рус һәм инглиз телләрендә шигырьләр укыдылар, җырлар җырладылар, биеделәр һәм бәйрәм Г. Тукайның үлемсез «Туган тел» гимны белән тәмамланды.